Obrotowe biurowe nowoczesne

Obrotowe biurowe nowoczesne

Tytułowa zagadka jest dość prosta, bo niemal każda osoba domyśliła się szybko, że chodzi o krzesła. Ale nie są to byle jakie krzesła, tylko takie które wpisują się w treść zgodną z filozoficzną ergonomią – na bazie której powstał nasz serwis ergonomizm.pl

Krzesła obrotowe do pracy w biurze muszą być tym przedmiotem, który sprawi, że pracownik będzie na swoim stanowisku czuł się bezpiecznie, wygodnie i przede wszystkim nie będzie musiał pracować fizycznie. Tak, użytkowanie krzesła nieergonomicznego, niedopasowanego do ciała człowieka wymusza dodatkową niekontrolowaną pracę fizyczną. Polega ona na nieustannym poszukiwania wygody, lepszej pozycji siedzącej – mimo, że tak jest niemożliwa do osiągnięcia. Prowadzi to do ciągłej dekoncentracji, wielu pomyłek i sprowadzenia pobytu i pracy biurowej jako formy odliczania czasu, który pozostał do końca dnia pracy.

Krzesło obrotowe Bora

Nowoczesne krzesła obrotowe to przedmioty posiadające ergonomiczną budowę. Tylko w ten sposób można kategoryzować ten rodzaj wyposażenia. To ergonomia, a nie tylko sam design jest wyznacznikiem nowoczesności. Założeniem jest użytkowanie krzesła przez blisko 40 h tygodniowa. W przypadku użytkowania sporadycznego ( czego nie zakładamy ) można by polecić rozwiązania tylko designerskie. Nie ma to kompletnie sensu w kontekście intensywnego biurowego użytkowania. To nie jest tylko i wyłącznie nasza opinia na temat tego ważnego przedmiotu na każdym stanowisku pracy. Idea ergonomii to nie nasz wymysł, lecz wniosek wynikowy licznych analiz i badań naukowych przeprowadzanych parę lat temu w Ameryce i Europie Zachodnie. Prawdziwym jest stwierdzenie, że polskie społeczeństwo biurowe jest trochę „do tyłu”.  Za zachodzie Europy ergonomiczne krzesła obrotowe są jedyną opcją dla pracownika biurowego i to od wielu już lat. Dynamiczny rozwój cywilizacyjny w kraju nad Wisłą sprawił, że w pewien sposób biurowo doganiana jest reszta Zachodniego lepiej rozwiniętego w wielu kwestiach świata.

Krzesła obrotowe dla pracowników średniej wielkości firmy oraz tych największych o charakterze korporacyjnym są wybierane w standardzie ergonomicznym. Jest to w pełni świadoma decyzja, postrzegana jak pewnego rodzaju inwestycja w pracownika. Ten rodzaj ergonomicznej inwestycji przynosi owoce zarówno dla pracowników, ale przede wszystkim buduje siłę firmy poprzez coraz lepszą i bardziej wydajną pracę biurowej załogi.  Często ergonomię w krzesłach obrotowych biurowych określa się jako specjalistyczną budowę. Jednakże to pojęcie jest przenoszone na inne sfery i detale – elementy budowy krzesła. Ważna cechą każdego krzesła jest możliwość regulacji wysokości oparcia oraz wbudowany system regulacji lędźwiowej. Kolejny element podnoszący standard krzesła obrotowego jest wysokości gęstości zestaw pianek – najbardziej popularne to integralne ( wylewane w całości ) lub podwójnie spieniane.