Krzesła specjalistyczne

Krzesła specjalistyczne

W wielu miejscach pracy poza zapleczem biurowym istnieje wiele stanowisk pracy, które wymagają specjalistycznych umiejętności. Niestety to miejsca pracy, którego standard wyposażenia jest na niskim poziomie. Mimo dostępności wielu produktów dedykowanych środowiskom takich jak : laboratoria, warsztaty, przemysł, linie produkcyjne – nie dokonuje się takich wyborów. Dbanie i troska o pracowników biurowych jest czymś oczywistym, a specjalistyczne miejsca pracy są często środowiskiem pomijanym.
Precyzyjne prace wymagają odpowiednich kwalifikacji, znajomości oraz pewnych niepowtarzalnych zdolności. Praca precyzyjna wymaga wiedzy, ale przede wszystkim fachu. Aby poprawić bezpieczeństwo, zadbać o zdrowie pracownika oraz zwiększyć precyzje wykonywanych prac zaleca się wdrożenie odpowiedniego krzesła specjalistycznego.

   Krzesła laboratoryjne Krzesła specjalistyczne

W zależności od potrzeb krzesło laboratoryjne może posiadać różną formę. Niezależnie od tego są pewne cechy wspólne. Przedmiot ten posiada niestandardowe możliwości regulacji wysokości siedziska. Jest to podstawy element różnicujący te grupę produktów. W zależności od potrzeb stosowane są różne warianty. Elementem, który uzupełnia konstrukcje krzesła jest ring ( podnóżek ) . Służy on jako element, na którym można oprzeć nogi w momencie wysokiej pozycji siedziska. Krzesła laboratoryjne muszą być wykonane na bazie pianek integralnych, a zewnętrza ich warstwa musi posiadać odporność na różne substancje środowiskowe. Poza tym zewnętrzna warstwa musi mieć warstwę antypoślizgową. Krzesła pracownicze powinny posiadać możliwość zablokowania poruszanie się krzesła. W takim przypadku najczęściej wybierane są kółka samo-hamujące. Druga możliwość to w zależności od potrzeb wybór stopek zamiast kółek. W ten sposób krzesło będzie całkowicie unieruchomione.
Problem wielu stanowisk pracy jest pewnego rodzaju traktowanie wyposażenia w krzesła jako formę żartu. Wynika to z pewnej arogancji i niestety jest to brak dbałości o własne zdrowie, bezpieczeństwo. Krzesło nie musi być użytkowane przez cały dzień, lecz w kluczowych momentach, w których może dojść do przeciążeń ciała.