Klasyczne czy nowoczesne biuro

Klasyczne czy nowoczesne biuro

Coraz większym zaindeksowaniem cieszą się krzesła z membraną zamiast zwykłego oparcia. Zarówno produkty polskich producentów, jak i te z tanie z importu coraz częściej posiadają siatkę zamiast klasycznego tapicerowanego wykonania obiciowego. To co przyciąga to bardzo intrygujący i wygląd. To co przyciąga do polskich produktów to bardzo przyciągający i designerski wygląd. W większości przypadków siatka ma czarną kolorystykę. Siatka jest osadzona w odpowiednio wyprofilowane formie. Często profil jest wykonany z myślą o bardzo popularnym dodatku – regulacji lędźwiowej. Czarna oparcie w formie siatki bardzo dobrze komponuje z każdym kolorem, którym powierzone będzie siedzisko. Oczywiście są inne kompozycje i inne połączenia np. – membrana w kolorze czerwonym.
Poza względem wizualnym należy napisać o praktycznym zastosowaniu. Siatka i jej otwory doprowadzają powietrze do ciała człowieka. Dzięki stałemu napływowi powietrza ciała człowieka nie poci się, szczególnie porą letnią. Siatka pomaga również poprzez możliwość zastosowania mechanizmu lędźwiowego – bardzo mocno podreperować nadwyrężony dolny odcinek kręgosłupa. Często po ustawieniu regulacji lędźwiowej odczuwa się silny ucisk – jest to znak, że nasz kręgosłup jest nadwyrężony i proces przyzwyczajenie się do nowej prawidłowej pozycji siedzącej trochę potrwa.

Krzesła biurowe siatkowe

Wystrój biura jest bardzo ważny, jest to swoista wizytówka każdej firmy. Ma to szczególne znaczenie, kiedy w biurze przyjmowani są klienci . Wyposażenie jest ważne dla pracowników biurowych, którzy powinni otrzymać ergonomiczne stanowiska pracy. Warunki pracy powinny być tak zorganizowanie, aby pracownicy skupiali się tylko i wyłącznie na zadaniach . Nie powinni być rozpraszani innymi zewnętrznymi czynnikami.
Jakie powinno być więc biuro i jego przestrzeń dedykowana pracownikom. Otóż sam styl wyposażenia nie powinien być tak ważny jak funkcjonalność danych przedmiotów, które wchodzą w bezpośredni kontakt z ludzkim ciałem.  Ale zanim zajmiemy się tym zagadnieniem – przejrzyjmy się aktualnym trendom:
1)    Gabinet prezesa. Zarządcy firm i właściciele bardzo upodobali sobie styl klasyczny. Meble biurowe z drewna w klasycznej często rustykalne kolorystyce w połączeniu z tradycyjnym fotelu biurowym na chromowanym stelażu i pokrytym skórą. Od pewnego czasu pojawiła się moda na lekko formę bardziej nowoczesna. Trafia ona do gabinetów osób zarządzających z przestrzeni biurowych – pracowniczych. Moda na nowoczesne krzesła biurowe siatkowe, lekka forma i pokrycie krzeseł w tkaninach jaskrawych, przenosi się do zarządców. Oczywiście nie wszystkich, ale w korporacjach model nowoczesny powoli wypiera klasyczna elegancje.
2)    Przestrzenie biurowe. Tak jak opisaliśmy tu panuje moda na krzesła biurowe obrotowe, rzadko kiedy wybierane są klasyczne fotele biurowe. Lekka forma i duże możliwość funkcjonalne w postaci wielu różnych regulacji. Często w takich krzesłach zamiast klasycznego oparcia pojawia się przewiewna membrana. Korporacje rywalizują miedzy sobą i starają się wybierać bardzo designerskie modele. Warto pamiętać, by w parze z tym nie zapominaną o funkcjonalnościach.
3)    Małe pomieszczenia biurowe. Są to zazwyczaj miejsca w małych i średnich firmach, gdzie pracownicy mają swoje stanowiska w typowych pomieszczeniach. Często niestety wyposażenie, jego ergonomiczna i designerska składowa nie są tak samo ważne jak cena. Determinowanie wyboru mebli tylko i wyłącznie ceną do niczego nie prowadzi. Tworząc byle jakie miejsca, stanowiska pracy załatwiamy oczywiście pewien aspekt, ale ma to swoje wady. Zbyt nadmierna oszczędność ( nie chodzi już o sam styl klasyczny/nowoczesny ) prowadzi to wielu negatywnych, często patologicznych sytuacje, które dla nikogo nie są dobre. Pracownik odczuwa dyskomfort, nie skupia się odpowiednio na swoich obowiązkach – a prowadzi niepotrzebna walkę związaną z chociażby niewygodnym krzesłem biurowym. Firma nie zyskuje na wydajności pracowników, wręcz przeciwnie byle jakie wyposażenie przekłada się na spadek wydajności i motywacji do pracy
Obecnie dominujący styl to biura w stylu nowoczesnym, wizytówką obecnego okresu stają się krzesła biurowe ergonomiczne w połączeniu z siatkowym oparciem.  Bardziej jest to moda designerskie wygląd połączony z należyta funkcjonalnością.

Źródło informacji o krzesła biurowych : http://siatkowe.pl/category/krzesla-biurowe/