Biurowe zdrowie

Wpływ krzeseł biurowych na zdrowie pracowników      

Krzesła dla pracowników to przedmioty zyskujące na znaczeniu wraz z rosnącym dziennym czasem ich użytkowania. Szczególnie istotna jest i warta rozważenia jest typowo siedząca forma pracy w biurze. Pracownik otrzymuje stanowiska pracy oraz wszystkie niezbędne przedmioty i narzędzia pracy. Czy siedząca forma pracy z punktu widzenia zdrowia człowieka jest dobra. I tak i nie. Paradoksalnie to coraz więcej zdrowotnych problemów mają pracownicy biur. Mimo braku konieczności pracy fizycznej i stałych warunków pracy to zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne jest nienajlepsze.

Krzesła biurowe wpływają na fizyczność człowieka. To ciała ma bezpośredni kontakt, niemal ośmiogodzinny dziennie z siedziskiem i oparciem tego przedmiotu. Można powiedzieć, że krzesła biurowe pośrednio oddziałują na zdrowie psychiczne i emocjonalizm człowieka. Ale po kolei. Praca w biurze to typowo umysłowy rodzaj wykonywania zadań w połączeniu z drobnym wysiłkiem fizycznym. Ciało pracownika biurowego powinno być wyłączone i nie być obciążane trudami pracy. Jednakże w wielu przypadkach niestety ciało pracuje bardzo intensywnie. Nie to praca fizyczna, za która otrzymuje się wynagrodzenie. Jest to walka i wiercenie się na źle dobranym lub niewygodnym fotelu biurowym. Im dłużej trwa proces użytkowania niedopasowanego fotelu, tym gorzej dla ogólnego stanu zdrowia. Naturalnie zmęczony umysł po pracy, w połączeniu z równie zmęczonym ciałem to bardzo powszechny problem. Bardzo mocno ogranicza to chęci do aktywności po zakończonej pracy. Taki charakter dyskomfortu bardzo ingeruje w zdrowie psychiczne i fizyczność człowieka. Wielogodzinna praca siedząca bardzo mocno oddziałuje na kręgosłup. Jeśli krzesło nie jest dopasowane powoduje to konieczność dopasowania się kręgosłupa to stanu fotela. Prowadzi to w dłuższej perspektywie do nieodwracalnych zmian w funkcjonowaniu tego ważnego narządu.

Krzesła biurowe Royce

Odpowiedzią i najlepszym rozwiązaniem są krzesła biurowe ergonomiczne. Jest to forma odpowiedniej technicznej konstrukcji, która umożliwia odpowiednie dopasowanie krzesła do ciała pracownika. Rozwiązania te stały się standardem wyposażenia w większych firmach, a szczególnie korporacjach. Pośrednio to zdrowie pracowników zyskuje. Celem jest jednak poprawa wydajności pracy poprzez odpowiedni standard wyposażenia. Dzięki ergonomii w budowie fotela pracownik raz ustawia się preferowana pozycję i z czasem i nowymi preferencjami może ją dowolnie zmienić. Właściwie ułożone na krześle ciało, nie wysyła już notorycznych i obciążających umysł sygnałów. Dodatkowym bardzo ważnym elementem mającym wpływ na zdrowie są rozwiązania w postaci krzeseł z oparciem siatkowym i regulacją lędźwiową. Jest to rozwiązaniem dla wszystkich osób, które długie lata użytkowały niedopasowane i źle dobrane krzesła.

Więcej na : http://www.krzeslabiurowe.info.pl/category/profilaktyka-dolegliwosci-kregoslupa/