Wyreguluj krzesło biurowe

Wyreguluj krzesło biurowe

Krzesła biurowe to coraz doskonalsza i często bardzo zaawansowana budowa pozwalająca użytkownikowi na realny komfort użytkowy. Od początku historii foteli biurowych towarzyszy im regulacja wysokości siedziska. Jest to pewien niezmierny element, który nie wnosi nic szczególnie wielkiego poza faktyczną regulacją. W dobie bardzo intensywnego  i ośmiu-godzinnego użytkowania fotela przez pięć dni w tygodniu to stosunkowo zbyt uboga budowa. Potrzebne są inne możliwości takie jak regulacja pochylenia oparcia czy regulacja głębokości siedzenia pozwalające na dopasowanie do ciała człowieka. Jest to swoisty uniwersalizm pozwalający niezależnie od budowy ciała i predyspozycji znaleźć „ ustawienie” najlepsze do konkretnej osoby. Waga merytoryczna takich rozwiązań jest ogromna, pozwala poprawić wydajniej, zadbać o dobre samopoczucie oraz profilaktycznie zapobiegać dolegliwościom kręgosłupa.

Często wielu pracowników rozpoczynających pracę w danej firmie popełnia pewien błąd wynikający z niewiedzy. Przychodząc do pracy otrzymują świetnie wyposażone stanowisko. Otrzymują bardzo designerski fotel, który niestety okazuje się dziwnie niewygodny. Skromność spowodowana obawami w pierwszych dniach pracy sprawia, że nowy pracownik akceptuje stan rzeczy. To często opinia wielu osób. Możemy powiązać ją z grupą osób testujących nowe krzesła biurowe, które wydają się być mniej wygodne niż stary zużyty fotel.

Krzesła Biurowe

To wszystko jest spowodowane brakiem odpowiedniego wyregulowania przed rozpoczęciem użytkowania tego przedmiotu. Mechanizmy regulująco- dopasowujące ma końcowe regulatory w postaci łapek umieszczonych pod siedziskiem fotela. To nie jest magiczna forma, tylko bardzo duże możliwość regulacyjne. Należy odpowiednio poznać „łapki”, które posiadają często w formie obrazka nalepką informująco  - jaki to rodzaj regulacji.  Jedna z nich to tradycyjna regulacja wysokości. Jeśli jest ich więcej to kolejne łapki odpowiadają za możliwość ustawienia odpowiednio pochylenia oparcia w synchroniczności z siedziskiem. Kolejna łapka to zapewne możliwość regulacji głębokości siedzenia – określane fachowo jako płyta przesuwna siedziska.

Bo z krzesłem biurowym jest tak samo jak z samochodem. Jeśli, ktoś inny je użytkuje to każdorazowo przed kolejnym użyciem ustawiamy lusterka wewnętrzne i zewnętrzne. Podobnie regulujemy wysokość kierownicy, tak aby komfortowo widać licznik. Tak samo jest z krzesłami, jeśli przejmujemy je po kimś lub dostajemy nowe – zanim zaczniemy narzekać odpowiedni wyregulujmy.